Amatőr Floorball Portál
Amatőr Floorball Portál
Amatőr Floorball Portál
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
SMS Hírdetés
 
Társalgó
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 

Floorball csapatok közösségi oldala

Olyan amatőr, vagy bajnokságokban játszó csapatok és játékosok oldala ahol kommunikálhatnak egymással, feltölhetik eredményeiket, góljaikat, képeiket stb...

Játékosok és csapatok regisztrálhatnak az oldalon. A letöltések menüpontban találhatók a regisztrácíós adatlapok. ezeket kell visszaküldeni az oroszmihaly@index.hu e-mail címre.

A floorball

 
 A floorball a labdajátékok csoportjában tartozó csapatjáték. Az egymás ellen játszó két csapat igyekszik ellenfele kapujába minél több gólt ütni. A játék közben a gyorsaság és állóképesség mellett a labda megszerzése, továbbadása, ütése, a cselezés elképzelhetetlen kitűnő reflexek nélkül. A játékot teremben, 50 cm magas palánkkal elkerített játéktéren játsszák. A szabályai a veszély nélküli, sportszerű játékot segítik. A labda kezelése, továbbítása, valamint a lövések a futómozgással összhangban fejlesztik a törzs és a karok izomzatát, s fejlesztik a gyorsaságot, a gyorsasági állóképességet, s magát az állóképességet is.
Természetesen az előbb említett kondicionális képességek mellet olyan koordinációs képességeket, mint az ügyesség, a téri tájékozódó képesség, egyensúlyérzék, ritmuskészség is remekül fejleszti. A játékban nagy szerep jut a térlátásnak, összpontosítóképességnek, és a gyors reflexnek. A játékhelyzet a mérkőzés során többször is változik, s bár posztok szerint megkülönböztetünk védőket, s támadókat, de a korszerű játék a játékosok azon komplex játéktudását igényli, hogy mindegyik játékos tudjon védekezni, támadni, s minden játékos egyszerre tudjon védekezni, s támadni, annak megfelelően, hogy a játékhelyzet mit kíván meg.
Mint csapatjáték, fejleszti a gyerekek (sportolók) közösségi érzését, értelmét és kombinációs képességét. Gondoljunk csak bele, mennyi feladathelyzet elé állítja a játékosokat a játék. A megannyi játékszituáció megannyi döntési kényszert jelent.
A floorball magán hordozza a gyeplabda, a jégkorong, a bandy (jéglabda), s a kispályás labdarúgás (futsall) különböző jellegzetes jegyeit.
 
                           Sportág történelem
 
 
A floorball a talán az egyik legrégebbi labdajáték a földön. Már az australopytechus korából maradtak fent kőből készített, a mai ütőkhöz hasonló pattintott eszközök, melyek feltehetően egy, a floorballhoz hasonló játék kellékei lehettek.
Azt nem tudni, hogy a labda milyen lehetett, de a fonott kapuk maradványaiból ítélve nagy valószínűséggel állítható, hogy az általuk játszott játék nem csak a floorball, hanem az összes ütővel játszott játék őse lehetett. A játék következő megjelenése a holt-tengeri tekercsekkel egyidős. A Holt-tenger mellett bizonyos feliratokon látható egy fából készült ütővel, egy szikladarabokkal (a palánk őse) elkerített pályán játszott játék, melynek célja az volt, hogy a fonott labdát kapuba jutassák.
A másik régi emlék az Eufrátesz folyó völgyében talált sírkamrák falain szereplő képek, melyeket kb. az i.e. 2000-ben rajzolhatott egy ismeretlen festő. A szemben álló játékosok a játék egyik legjellegzetesebb mozdulatához, a húzáshoz állnak fel. Később mind a görög, mind a római hadseregben közkedvelt játék volt.
Minden sportág igyekszik minél messzebbi gyökereket találni, szinte fetisizálni saját múltját, s ennek kapcsolatát a jelennel. A floorballal kapcsolatban, ha akarnánk sem tehetnénk meg ezt. Ebből következik, hogy természetesen az előbb leírtakból egy szó sem igaz.
Maga a floorball viszonylag fiatal sportág, története a nyolcvanas évek elejére tehető, amikor is egy Czitrom András nevű Svédországban élő magyar származású fiatalember találta ki többed magával. A jelentését, ha le kellene fordítani, talán teremhokinak mondanánk, de ezzel vigyázni kell, mert jócskán különbözik a jégen játszott nagytestvérétől, hisz ebben a játékban ütővel nem lehet bántani az ellenfelet, tilos mindenféle nem labdára irányuló testi kontaktus, tilos az ellenfél ütőjét felszedni, megütni, lefogni, és az egyik legfontosabb különbség, hogy az ütőt tilos térd fölé emelni, és alabdát sem lehet megjátszani e magasság felett.
                  A nemzetközi történet.
 
A floorball hazája Svédország, s feltehetően kitalálójait olyan célok vezérelték, hogy olyan sportágat hozzanak létre, amely jegyeiben hasonlít a jégkoronghoz, és jég hiányában is megfelelő kiegészítője, előkészítője legyen annak.
A Svéd Floorball Szövetség (Svenska Innebandyförbundet) 1981 november 7-én alakult meg, s egy évvel később már meg is rendezték az első női, majd 83-ban az első férfi Svéd Kupát. A megalakuláskor 35, 1984-ben már több mint száz, sőt 1987-ben már 500 csapat volt a tagja.
A Nemzetközi Floorball Szövetség – International Floorball Federation – (IFF) 1986-ban alakult meg Svédország, Finnország és Svájc vezetésével. Feladatuk volt az egységes szabályok írásba foglalása, az alapszabályzat és versenykiírások megalkotása.
Az IFF első elnöke a játék kitalálója Czitrom András lett. A tisztséget 1992-ig töltötte be,
Jelenleg 47 ország tagja a nemzetközi szövetségnek, s mintegy 4000 klubot és 278 000 játékost tartanak nyilván.
Az első férfi EB-t 1994-ben Finnországban, míg az első női EB-t, 1995-ben Svájcban tartották. A világbajnokságokra minden évben sor kerül, páros évben a férfiak, páratlan évben pedig a nők küzdenek meg a trófeáért.
Az első férfi VB-t 1996-ban Svédország, míg a nőit egy évvel később 1996-os svédországi döntőt több mint, 16 ezer ember előtt játszották a stockholmi Globe Arénában. Ez volt az addigi legnagyobb nézősereg előtt megrendezett esemény ebben a csarnokban, melyet még az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke, és a svéd királyi család tagjai is megtekintették.
Mi a floorball népszerűségének a titka? Csak találgatni lehet. Talán dinamikussága, gyorsasága, látványossága vonzza az embereket a játékhoz, s vannak már olyanok is, akik XXI. század sportjaként aposztrofálják.
 
A floorball hazai története.
 
Magyarországra a sportág a nyolcvanas évek vége felé került. Először a felnőttek, főleg egyetemisták játéka volt, de a kilencvenes évek közepe táján mind az általános, mind a középiskolákban népszerűvé vált, köszönhetően a lelkes testnevelő tanároknak, akik felismerték a játékban rejlő oktatási és nevelési lehetőségeket. A magyar szövetség Magyar Palánklabda Szövetség néven nagyon korán már 1989. szeptemberében megalakult, de sajnálatos módon a belső széthúzás tönkretette az ígéretes kezdeményezést, s a megszűnés után csak 1997-ben alakult újjá. Mindezek ellenére nemzeti csapatunk rendszeres résztvevője a világversenyeknek, és a legutóbbi divízió B világbajnokságon történetének legelőkelőbb helyezését (3. hely) érte el.
Budapesten mára már legalább hatvan iskolában játsszák, s egyre több csapat nevez be az országos diákolimpia különböző korosztályos versenyeire, de a honi floorballnak olyan komoly vidéki fellegvárai is kialakultak, mint Komárom, Szolnok, Debrecen, valamint Eger, de több magyarországi városban is pezseg a floorballélet. A felnőtt OB I-es és OB II-es bajnokságokban osztályonként 8-10 csapat vesz részt, erős háttér a 20 fős OB III is. A nemzeti bajnokságon kívül minden évben megrendezésre kerül a Magyar Köztársasági Kupa is.
Természetesen nem csak férfiak, hanem nők is űzik a floorballt.

 
Még nincs hozzászólás.
Linkek
 
Óra
 
Számláló
Indulás: 2008-06-03
 
Floorball Portál
 
Floorball Portál
 
Floorball Portál

 
Floorball Portál
 

A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG